اصول صحیح حمام کردن

روش ديگه اينه که شخصي که تعدادي جن رو تحت تسلط خودش داره، يکي از اونها رو براي مراقبت از شما مامور کنه. زمانی که استحمام تمام و آب وان خالی میشود، مقداری از آلودگیها به دیوارههای وان میچسبد. همچنین نگذارید آب وارد دهان و بینی کودک شود، چون احتمال خفگی و قطع تنفس نوزاد وجود دارد. در مقابل، چون در آیه 50 سوره کهف گفته شده که ابلیس از نوع جنّ است، برخی مفسران او را ابوالجن دانستهاند (رجوع کنید به طبری، ذیل کهف:50؛ محمدبن حسن طوسی، التبیان ، ذیل بقره: 34، رحمن:15).برای آتشی که جنّ از آن آفریده شده، در سوره حجر (آیه 27) صفت سَموم و در سوره رحمن (آیه 15) صفت مارِج ذکر شده است.

برای اینکه محل گزش علائم شدیدتری از خود نشان ندهد، بهتر است آنرا با آب و صابون بشویید. در بعضي كتب نوشته شده سعلات در روز و غول (انواعي از اجنه) در شب ديده ميشوند . قرمزی محل نیش زنبور عسل نیز تا 3 روز پوست را درگیر میکند. زنبورهای عسل و زنبورهای زرد بیشترین حضور را در محل زندگی ما دارند و بسیار شبیه به هم هستند؛ این در حالی است که زنبورهای عسل نسبت به زنبورهای زرد کمی گردترند. در ادامه مطلب روشهایی برای درمان زنبور گزیدگی ارائه شده است. اگر شما هم دچار زنبور گزیدگی شدهاید، نگران نباشید؛ چرا که درمان نیش زنبور بسیار آسان است.

ممکن است ندانید که بعد از نیش زدن زنبور چه اقداماتی لازم است انجام دهید. نکته مهم این است که برای در آوردن نیش از موچین استفاده نکنید، زیرا با فشردن آن ممکن است سم بیشتری آزاد کند. درواقع هنگامی که دچار زنبور گزیدگی شدید، اولین کار حفظ آرامش است. از صابونهای استاندارد و آب ولرم برای انجام این کار استفاده کنید.

بعد از زنبور گزیدگی چه کار کنیم؟ امام صادق (ع) نقل شده كه: «در وادی شقره (بيابانی كه رنگ خاكش سرخ مايل به زرد است) نماز نخوان، زيرا در آن جا منازل جن است.» (وسائل الشيعه، ص ۴۵۲) قابل ذكر است يكی از معروفترين مساجد مكه با نام «مسجد الجن» در غرب شهر مكه محل نزول جنيان در مكه است و مستحب است حاجيان در آن مسجد رفته و دو ركعت نماز به جا آورند. ۱۴:جن و خرافات:مردم نا آگاه خرافات زيادی درباره اين موجود ساخته اند به همين جهت وقتی کلمه جن گفته می شود مثلا در زمانهای قديم در اتاق زنی که تازه وضع حمل کرده بود آهن يا آهنربايی قرار می دادند.يا با کودکان خود قطعه ای از شیء فلزی که اغلب سنجاق قفلی بود همراه می کردند و معتقد بودند اين اشيا فلزی آنها را از اذيت و آزار جن حفظ می کند.اما امروزه با بالا رفتن فرهنگ مردم،خرافات نيز به حداقل رسيده است.

دیدگاهتان را بنویسید