اولین حمام نوزاد: همه نکاتی که مادران هنگام حمام کردن نوزاد باید بدانند – بچگی

گرچه برخی فلاسفه تفسیر لغوی از جن را مطرح میکنند و منابعی را دنبال میکنند که به صورت تمثیلی به جن اشاره کرده. توجه داشته باشید که این فضا باید به گونهای باشد که هم نوزاد روی آن احساس راحتی داشته باشد و هم شما روی کودک خود مسلط باشید. در حین شست و شوی نوزاد همواره مراقب غلتیدن یا خطر افتادن او باشید به همین منظور در حین حمام کردن کودک یک دست خود را به صورت حائل جلوی او نگه دارید تا امکان بروز هر گونه خطر را کاهش دهید. جابر مغربی میگوید: تعبیر پوشیدن لباس سیاه برای کسیکه طبق معمولً لباس سیاه می پوشد خوب و نیک اسـت، ولی اگر طبق معمولً لباس سفید می پوشد، تعبیر بدی برای دین و دنیای او وجوددارد.

مطابق با روایات اسلامی، در حالت معمولی جن قابل رویت نیست، ولی در برخی از شرایط خاص و به اذن خداوند میتوان اجنه را رویت کرد. آن مرد به فرموده ی شیخ عمل نمود . برای این کار از یک پارچه مرطوب شده استفاده نمایید و آرام آن را روی صورت نوزاد بکشید. یکی از عادات مردم مصر که برای بیرون راندن اجنه و شیاطین از خانه خود انجام می دهند این است که به مدت دو هفته منزل خود را ترک کرده و صدای قرآن را در خانه بلند کرده و با این تفکرات بر این باورند که اجنه را از از خانه خود دور کردند اما محمود عابدین به این باور انها انتقادی وارد کرد و گفت این طرز تفکر یک تفکر کاملا اشتباهی است چرا که با این کار برخلاف تصور شان جن های مومن به آن خانه جذب می شوند و علاقه مند می شود تا صدای قرآن را گوش فرا دهند.

تقریباً دوبار حمام در هفته میتواند در طول یک سال اول زندگی برای نوزادان کافی باشد. نوزادان همانند بزرگسالان یا کودکان بزرگتر از خود به حمام کردن روزانه و مکرر نیاز ندارند چراکه آنها کمتر عرق میکنند و در نتیجه کمتر نیز کثیف میشوند. من اما هنوز به آنها فکر می کنم و لابد آنها هم به من. بعد از مدتی از کنترل من خارج شد. تعبیر : از دست دادن شانس یا موقعیتی خوب در زندگی، مثلا شغل خوب یا خانه مناسب و همچنین تقلا و تلاش برای گرفتن تصمیم مناسب برای ایجاد موقعیتی مناسب در زندگی از تعبیرهای این نوع خواب است.

اصولاً تولههای زیر ۲ ماه که در کنار مادر خود زندگی میکنند نیازی به شستشو ندارند. البته این نکته را هم باید اضافه کنیم که ارتباط انسان با جن و استفاده از جن برای انجام کارهای غیر شرعی، حرام است و پیامدهای بسیاری خطرناکی به دنبال خواهد داشت. نکته جالب کتاب این است که قهرمان داستان در مرحلههای مختلفی که پشتسر میگذارد از خدا درخواست کمک میگند و میداند بدون خواست خدا نمیتواند کاری را جلو ببرد. در همین راستا ابتدا از شستن صورت فرزندتان شروع کنید. در این فاصله تلاش کنید تا از مناسب بودن دمای حمام برای فرزندتان آگاه باشید و بیش از اندازه او را در محیط سرد نگه ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید