اکنون فرصتی عالی برای آشناییهای موثر است

نطفه جن بر خلاف انسان از جنس و ماهيت شبيه هوا ميباشد. در آیه ۱۳۰ سوره انعام، آمده: «یا معشر الجن و الانس الم یاتکم رسل منکم» یعنی: «ای گروه جن و انس! برای مشاهده ترجمه ها و تفسیرهای هر آیه روی آن کلیک کنید. پس از اینکه تعداد زیادی از زنبورها زهرشان را داخل ابر ریختند آن را داخل ظرفی فشار می دهند تا تمامش خارج گردد آنگاه زهر را در آزمایشگاه های داروسازی با عده ای از ترکیبات شیمیائی داروئی مخلوط نموده و از آن در معالجه رماتیسم استفاده می کنند. برای این کار زنبورها را تحریک کرده و وادارشان می کنند که نیش هایشان را به داخل ابری که از قبل برای این منظور آماده کرده اند فرو کنند.

معهذا بیشتر پزشکان عکس العمل های بیماران دارای حساسیت نسبت به زهر زنبور را آزمایش می کنند. همچنین در بعضی از مراکز درمانی هم ماده موجود در نیش زنبور را برای درمان بعضی از شرایط تزریق می کنند. اخیراً بعد از کوشش های طولانی به وسیله انجمن زنبور درمانی آمریکا و اعضای آن، علاقه مندیهایی به وسیله موسسات ملی در چند کشور اروپای غربی و آمریکا نسبت به آزمایشات بالینی در مورد درمان توسط زهر زنبور نشان داده شده است. بسیاری از معالجات موفقیت آمیز بعد از آنکه روشهای درمانی یا جراحی متداول به ثمر نرسیده بودند، صورت گرفتند.

اگر عادت دارید هر روز دوش بگیرید، بهتر است لیف خود را بعد از هر بار استفاده به خوبی بشوید و در جای مناسب قرار دهید تا کاملا خشک شود و مجددا مورد استفاده قرار دهید. در صورت نیاز، چندین بار در طول 24 ساعت اول تکرار کنید. مقدار ژل را به دلخواه کم و زیاد کنید تا بهترین مقدار مختص به خودتان را پیدا کنید. حمام را آماده کنید. هنوز هم تسکین بعضی دردها را می توان به سادگی با بکاربردن یک یا دو نیش به محل مبتلا بدست آورد یعنی به چند مفصل دردناک ملتهب (آرتریت) بی حرکت اعمال نمود.

در کشورهای اروپای شرقی و در بسیاری از کشورهای آسیایی زهر زنبور در معالجات پزشکی انواع زیادی از دردها برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع به میزان زیادی درک ما را از فرآیندهای پس از نیش زدن و ترکیبات زهر و واکنش های مربوط به آلرژی را افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید