بعد از نیش زدن زنبور چه کنیم ؟

اگر با هوا برخورد کند، تبدیل به کریستال سفید متمایل به خاکستری می شود.نیش زنبور دارای موادی می باشد که به سیستم اعصاب، قلب و غده فوق کلیه کمک می کند. باشد.بیشتر ادعاها دربارهٔ زنبوردرمانی با استانداردهای علمی پزشکی مبتنی بر شواهد اثبات نشده اند. متخصصان زنبور درمانی موفقیت این شیوه را در درمان بسیاری از بیماریها از قبیل بیماریهای سیستم عصبی، ام.اس، زونا، روماتیسم، آرتریت و افسردگی به اثبات رساندهاند. در این شیوه درمانی که در سالهای اخیر در کشورمان، نیز رایج شده است، متخصصان زنبور درمانی از زنبور و فرآوردهها و تولیدات آن مانند عسل، ژله رویال، گرده گل و موم برای درمان انواع بیماریها استفاده میکنند.

همچنین اسید لاکتیک مانند اسید هیدروکسیل آلفا، که بخش جدانشدنی کرم های پوستی گران قیمت است، عمل کرده و پروتئین هایی که سلول های مرده پوست را کنار یکدیگر نگه می دارند را از بین می برد. √ برای درخشش پوست تان، از کرم های روشن کننده پوست استفاده کنید. این امر بدین دلیل است که این بیماری سبب بروز مشکلاتی بر روی پوست می شود. دلیل اصلی این درد و تورم ناشی از نیش زنبور، پروتئین موجود در سمش است که بر سلول های پوست و سیستم ایمنی تاثیر می گذارد. در یک تحقیق کنترل شده در دانشگاه علوم سلامتAllegheny در فیلادلفیا مشخص شد که سم زنبور در هیچ دوزی هیچ اثر مثبتی در موش های مبتلا به مولتیپل اسکلوروزیس(MS)نداشت.

شناخته شده ترین آنها درمان بیماری های خودایمنی مثل مولتیپل اسکلوروزیس(MS) به وسیلهٔ سم زنبور است. ادعا می شود که درمان با نیش زنبور برای آرتریت، بورسیت، تاندونیت، هرپس زوستر در کنار دیگر بیماری ها کاربرد دارد. معروفیت تازه تر در طول 60 سال گذشته می تواند به یک زنبوردار از ورمونت ایالات متحده به نام charles Mraz بازگردد.اگرچه زنبوردرمانی شامل استفاده از محصولات زنبور است، این کلمه بیشتر در ارتباط با درمان با سم زنبور است و نه استفاده از عسل یا دیگر محصولات زنبور.

استفاده از عسل و سایر محصولات زنبور می تواند به هزاران سال پیش برگرد و خواص درمانی آن در متون مقدس زیادی آمده است که بیشتر در ارتباط با فواید تغذیه ای استفاده از محصولات زنبور هستند نه استفاده از سم زنبور. کف صـابون را با یک پـارچه تمیز برداریـد و به سر نوزاد بزنید. خب، خیالت راحت ما این راهو بلدیم و تو این مقاله میخوایم روش صحیح استحمام و شستن عروس هلندی رو بهت یاد بدیم تا از این به بعد بتونی با خیال راحت پرنده قشنگت رو تمیز کنی. بیشترین تحقیقات مدرن دربارهٔ زنبوردرمانی، مخصوصا سم زنبور، با تلاش های یک پزشک به نام Phillip terc آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید