در صورت زنبور گزیدگی چه باید کرد؟

آیت الله صافی گلپایگانی در این باره می فرمایند: «بنا بر احتیاط واجب، تسخیر جن حرام است». یادم آمد كه یک نفر در مورد فرار از جن ها می گفت : «سنجاق بزن به لباست. در نتیجه برای مقابله با آن یک آنتی بادی تولید می کند.این آنتی بادی بخشهایی از مغز را که در ایجاد رفتار وسواسی نقش مهمی دارند تحت تاثیر قرار می دهد. و یا امتناع حیوانات خانگی از رفتن به اتاقی که قبلا راحت وارد آن می شدند. البته احتمالا نیاز به چند مرتبه تکرار این کار برای درمان نیش زنبورهای عسل را خواهید داشت. نیش زدن کودکان توسط حشرات یک اتفاق شایع است و این نیشها توسط زنبور عسل باشد یا یک زنبور بیعسل، هر دو نیاز به بررسی و معاینه دارد.

همچنین شما می توانید به راحتی از طریق قرار دادن برش های سیر یا سیر رنده شده در محل نیش زنبور، اثر التهابی و خارش آن را تسکین داده و زهر را خارج کنید. عسل یکی دیگر از درمان های بزرگ است که باعث تسکین فوری نشانه های ناشی از نیش زنبور زرد می شود. اگر یک تکه گوشت قرمز را برای 20 تا 30 دقیقه در محل نیش خوردگی قرار دهید، آنزیم های موجود در آن سم نیش زنبور را از بین برده و سوزش و خارش را کاهش می دهند. بنابراین اگر می خواهید از روش شستشو با صابون برای درمان نیش زنبور عسل کمک بگیرید، باید به سراغ صابون های معمولی و بدون عطر بروید.

یکی دیگر از روش های درمان نیش زنبور، استفاد ه از سیر می باشد. روغن درخت چای دارای آنتی سپتیک بسیار قوی بوده و باعث می شود که بلافاصله سم ناشی از نیش زنبور از بین رفته و خارش آن التیام یابد. با این شستشو به کمک آب ولرم یا سرد، التهاب محل نیش زدگی زنبور به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد و پس از آن فرصت دارید که از روش های دیگر نیز برای درمان آن بهره مند شوید. شما می توانید از ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان نیش زنبورهای عسل استفاده کرده و یا خود آن را برش زده و روی محل نیش زدگی زنبور عسل قرار دهید.

نیش یا اندام نیشزنی زنبور عسل مثل یک پمپ اتوماتیک کار میکند و هرچه مدت بیشتری در پوست بماند، زهر بیشتری از آن آزاد میشود. لازم است که برای گرفتن نتیجه التیام بخش، چندین بار این عمل را تکرار کرده و به محض از دست دادن سردی لازم پارچه، دوباره آن را در یخ یا آب سرد فرو ببرید. همچنین مداومت بر خواندن آن باعث میشود در روزهای تنگی و سختی پروردگار درهای رحمت را به روی او باز کند. اگر در منزل به قرص آسپرین دسترسی دارید، دو عدد قرص را به خوبی پودر کرده و با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید