زمان مناسب برای حمام کردن – الو دکتر

احمد ايراندوست يا همان غول برره هم ديگر بازيگري بود كه انتخاب آن از سوي مختارنامه نگاههاي زيادي را متوجه اين سريال كرد. گیاه لوندر، لاوندر یا همان اسطوخودوس، با آن رنگ بنفش زیبایش به سمبلی از آرامش تبدیل شده است. مثلا اكبر زنجانپور كه در اين سريال، نقش عموي مختار را ايفا كرده يا نسرين مقانلو كه ايفاگر نقش همسر مختار بوده است.

مختارنامه سریالی تاریخی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی و خونخواهی از امام حسین (ع) است. بسیاری معتقدند منظور از شیطان در این روایت، میکروب است و از آنجا که در گذشته وجود این پدیده برای مردم ثابت نشده بود امام به جای اصطلاح «میکروب» از اصطلاح «شیطان» که معنای لغوی آن پنهان و غیر قابل دید است استفاده کردهاند. با گذشت چیزی حدود 10 سال از اولین پخش سریال مختارنامه، شبکه آی فیلم برای چندمین بار متوالی با آغاز ماه محرم 99 باز هم تصمیم به پخش مجدد این سریال گرفته است. سریال مختارنامه پرتکرارترین سریال محرمی تلویزیون است که به رسم هر ساله شبکه آی فیلم امسال هم روی آنتن میرود.

جابر مغربی می گوید: اگر زنی ببیند از فرج او ماهی بیرون آمد، دلیل است او را دختری آید. دارایی خود را از دست می دهد. بعضیها حس میکنند کسی جسمشان را نوازش می کند یا دست در موهایشان می کشد، این احساس اگر تکرار شود نشان از وجود موجودات ماوراییست اما اگر تنها یکبار رخ داده باشد لازم نیست آن را جدی بگیریم. گاهی این اتفاقات پیش زمینه ای است که به شما می گوید کسی در اطرافتان به شما خیانت می کند و آبروی شما را جلوی دیگران می برد. داستان سریال مختارنامه از زخمی شدن امام حسن(ع) به دست کوفیان و پناهنده شدن امام به حاکم مدائن که عموی مختار است شروع می شود.

6. بهنوش بختياري هم در نقش يك شاهزاده اشرافي مقابل دوربين رفته است و شهره لرستاني هم در اين سريال در 2 نقش حضور يافته است؛ يكي در نقش زن كوفي كه دوستدار امام حسين (ع) است و يك بار هم در نقش خواهر مختار… فریبرز عرب نیا در نقش مختار ثقفی، امین زندگانی در نقش مسلمبن عقیل، رضا رویگری در نقش کیان ایرانی، الهام حمیدی در نقش زن کیان ایرانی، عنایت شفیعی در نقش ابنکامل، ژاله علو در نقش مادر مختار، فریبا کوثری در نقش عمره همسر مختار، نسرین مقانلو در نقش همسر دیگر مختار، محمد فیلی در نقش شمر، رضا کیانیان در نقش حاکم مکه، محمدرضا شریفی نیا در نقش محمدبن حنفیه، حسن پورشیرازی در نقش بهرام رنگرز، ویشکا آسایش در نقش جعده، داوود رشیدی در نقش حاکم کوفه، کریم اکبری مبارکه در نقش احمربن شمیط، فرهاد اصلانی در نقش عبیداللهبن زیاد، انوشیروان ارجمند در نقش رفاعةبن شداد، جعفر دهقان در نقش مصعببن زبیر، بهرام شاه محمدلو و محمد صادقی در نقش حاکمان کوفه، پرویز پورحسینی در نقش میثم تمار و بازیگرانی دیگری که در این سریال ایفای نقش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید