عوارض و خواص نیش زنبور

س:می دانی چقدر جن در این دنیا وجود دارد ؟ صنعت سینما نیز فیلمهای بسیاری درباره جن و شیطان تولید کرده که آمیزهای از واقعیت و خرافات در آنها نمایان است. زیرا اگر بدن آنها خیس بماند ممکن است سرما باعث بیماریهای مختلفی در آن ها شود. روغن درخت چای دارای آنتی سپتیک بسیار قوی بوده و باعث می شود که بلافاصله سم ناشی از نیش زنبور از بین رفته و خارش آن التیام یابد.

اگر یک تکه گوشت قرمز را برای 20 تا 30 دقیقه در محل نیش خوردگی قرار دهید، آنزیم های موجود در آن سم نیش زنبور را از بین برده و سوزش و خارش را کاهش می دهند. این لایه خمیردندان کمک می کند تا سم نیش زنبور از بین رفته و التهابات شما کاهش یابد.

بنابراین اگر می خواهید از روش شستشو با صابون برای درمان نیش زنبور عسل کمک بگیرید، باید به سراغ صابون های معمولی و بدون عطر بروید. با این شستشو به کمک آب ولرم یا سرد، التهاب محل نیش زدگی زنبور به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد و پس از آن فرصت دارید که از روش های دیگر نیز برای درمان آن بهره مند شوید. اگر نیش در زیر سطح پوست قرار دارد عملی انجام ندهید چون خودش با ایجاد پوسته جدید دفع می شود. نکته: همین طور اگر تحمل سرمای زیاد روی پوست خود را دارید، خوب است برای درمان نیش زنبورهای عسل، از یک تکه یخ که داخل تنظیف یا پارچه ای تمیز قرار داده اید بر روی محل نیش زدگی استفاده نمایید.

این روش برای درمان نیش زنبورهای عسل بسیار موثر است. با توجه به این نگرانی ها در مورد ایمنی آن، پرهیز از این روش درمانی برای هرکسی که آلرژی زنبور عسل داشته باشد بسیار ضروری می باشد. اگر در منزل به قرص آسپرین دسترسی دارید، دو عدد قرص را به خوبی پودر کرده و با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید