مضرات حمام کردن زیادی چیست؟

بد نیست بدانید در گرمای فصل تابستان، چیزی بیش از ۴۰۰۰۰ زنبور عسل می توانند ساکن یک کندو شوند! اول از همه باید بدانید فقط درصد بسیار پایینی از جمعیت انسانها نسبت به نیش زنبور حساساند. با توجه به این نگرانیها، بسیار مهم است که افراد دارای حساسیت به نیش زنبور عسل از این روش درمانی اجتناب کنند. واکنشهای آلرژی نسبت به نیش زنبور بسیار شایع است. بنابراین نیش زدن برای او خودکشی است و او بیجهت دست به خودکشی نخواهد زد، مگر زمانی که انتقام گرفتن را بر بقا ترجیح دهد. زنبور عسل پس از نیش زدن خواهد مرد، زیرا بر اثر نیش زدن، نیش و ضمایم آن که جزیی از بدن ظریف این حشره است از بدن او جدا میشود.

علاوه بر این، نگرانیهایی نیز در مورد تداخل این روش درمانی با عملکرد سیستم ایمنی وجود دارد. دوش گرفتن بیش از حد ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در رگ های خونی پوست شود. نیش زنبورهای عسل حاوی هیستامین است که میتواند علایم موضعی یا عمومی ایجاد کند. علایم گزش بستگی به میزان سم، حساسیت بدن به زهر و تا حدی محل گزیدگی دارد و میتواند به صورت یک واکنش عادی و معمولی، مسمومیت، حساسیتهای عمومی وسیع و حتی در موارد نادر به شکل واکنشهای شدید روانی باشد. اگر در جستجوی حمام عمومی باشید و نتوانید آن را پیدا کنید تعبیرش این است که رازی دارید که نمیخواهید آن را برای دیگران بگویید و بهتر است اگر به صلاح است این کار را انجام ندهید.

در صورت گزش در منزل بلافاصله نیش حشره ( که خصوصاً در مورد زنبور عسل معمولاً در پوست باقی می ماند ) را بیرون آورید، زیرا این نیش که به کیسه حاوی سم حیوان متصل است تا مدتی پس از گزش با انقباضات خود به تزریق سم زنبور بداخل بدن فرد ادامه می دهد و یک روش در آوردن آن، خاراندن محل گزش بوسیله یک کارت اعتباری است که البته اصل مهم در آوردن سریع نیش از بدن می باشد و روش آن از اهمیت کمتری برخوردار است.

تنها زنبوری که نیشش را در بدن انسان به جای میگذارد، زنبور عسل است. در حالت دوم ميتوان به سه صورت به موضوع نظر داشت. اگر مصدوم دچار گزشهای متعدد شده باشد، علایمی به صورت سردرد، تب، گرفتگی عضلات، خواب آلودگی و بیهوشی میتوانند بوجود آیند. زنبورهای وحشی میتوانند چند بار انسان را بگزند، در حالیکه زنبورهای عسل هنگام نیش زدن، نیش خود را در پوست به جای میگذارند و بلافاصله میمیرند. این محصول کندوی عسل در درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی، گلودرد و ناراحتی های تنفسی تجویز می شود. در موارد شدیدتر ممکن است کل بدن دچار تورم شود، تورم عروقی منتشرشده، مشکل تنفسی و آنافیلاکسی شدید با شوک (شوک حساسیتی) و افت فشار خون بوجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید