نحوه حمام کردن سالمندان: آموزش و نکات مهم – مجله صورتیها

همانطور که اعراب به دیوانه مجنون میگویند و با سوراخ کردن بخشی از سر فرد سعی در خارج کردن جن از بدن وی داشتند. قبل از به حمام بردن کودک بارها و بارها این مسئله را برایش یادآوری کنید.اگر به طور ناگهانی او را از سر بازی مورد علاقهاش بلند کنید و او را به حمام ببرید به طور معمول با امتناع او مواجه میشوید.

حتی اگر در یک دفتر مطبوع و سر بسته با تهویه مناسب کار می کنید باید به محض بازگشت به خانه دوش بگیرید زیرا باکتری ها و ویروس می توانند برای مدت بیشتری در آن جو زنده بمانند. اگر پوست شما خشک و پوسته پوسته است باید حمام کردن خود را به بعد کار موکول کنید زیرا دوش صبحگاهی باعث خشک شدن پوست در طول روز می شود. میتوانید او را با خود به استخر ببرید تا کمکم ترس او از آب بریزد.

کودک بایستی شما را حین شستشو و حمام کردن تماشا کند و به او دلیل استفاده از شامپو یا صابون را شرح دهید. بعضی از بچهها از شستن سرشان با آب و شامپو بدشان میاید برایشان علت استفاده از شامپو را توضیح دهید و طوری آب روی سرشان بریزید که روی صورتشان ریخته نشود. اجازه دهید در مورد اثرات جانبی زیادی حمام کردن بحث کنیم. اجازه بدید کودک در حمام بازی کند کف و حباب درست کند و عروسکهایش را بشوید.

برای بیرون آوردن کودک از حمام زیاد عجله نکنید اجازه دهید که تا حد ممکن آب بازی کند. ترس کودکان از حمامترس کودکان از حمام : مراحل حمام کردن خودتان را به کودکان نشان دهید و در مورد هر کدام با او صحبت کنید . در کارهای پیش از حمام او را مشارکت دهید. دوست داری کدام اسباب بازی ات را به حمام بیاوری و با آن آب بازی کنی؟

دیدگاهتان را بنویسید