گفت و گو با مرد جن گیر (شیخ عباس)

ج: جن ها هفتاد طایفه هستند. ورنیکس که پوست او را در رحم مادر پوشانده برای پوست مفید بوده و از آن در برابر آلودگی ها محافظت میکند. به پرنده اجازه بدهید که گاهی از حمام کردن لذت ببرد، اما اگر پرنده تمایل به شرکت کردن مرتب در این برنامه ندارد، او را دچار استرس نکنید.

اگر در خواب ببینید کـه صاحب بچه دختری شدهاید نشانه سلامتی میباشد و از اهل خود شاد می شوید. در طب قدیم، توضیح این پدیده، به این شکل بود که غلبه بلغم آن را به وجود میآورد و امروزه پزشکان آن را «فلج خواب» نام نهاده و از آثار هشیاری در مرحلۀ REM خواب میدانند.

هیچ قانون مستعدل و حاضر و آماده ای وجود ندارد که به درستی نشان دهد یک پرنده در چه زمانی نیاز به حمام کردن دارد. یک ترفند کوچک وجود دارد که برای بسیاری از پرندگان جواب می دهد. پرندگان بعد از یک حمام خوب وایده ال وپس از خوشک شدن و پرآرایی پس از آن، خرسند و خوشحال به نظر می رسند و با نشاطی بیشتر به جست خیز می پردازند. حمام کردن پرنده را تحریک به پرآرایی می کند که این مسئله باعث می شود که آلودگی ها، شوره ها و بقیه ی ذرات از پرها پاک بشود. وقتی پرنده در مقابل اشعه ی ماوراء بنفش (به خصوص UVB) قرار می گیرد، پیش ساز های وایتامین D که قبلا به وسیله ی پر آرایی بینابین پر ها قرار گرفته بودند، به وایتامین D3 تبدیل می شوند که در پرآرایی های بعدی توسط پرنده خورده می شوند و به مصرف می رسند.

با عصبانیت گفتم : «الان کی چایی می خوره؟ برخی پرندگان دوست دارند در ظرف آبخوری خود حمام کنند، برخی دوست دارند در یک کاسه کم عمق که حدود ۲ سانتی متر آب نیم گرم کف آن ریخته شده حمام کنند (مراقب باشید با ریختن آب زیاد در کاسه پرنده را غرق و خفه نکنید!) و بعضی از پرندگان به خصوص پاراکیت های کوچک (مثل باجریگار یا همان مرغ عشق معمولی)، ترجیح می دهند که با غلت زدن و مالیدن خودشان به برگ ها یا علف های خیس که در کف قفس گذاشته اید حمام کنند.(مثل یک برگ کاهوی شسته شده ی خیس) البته یکی دیگر از روش های مورد علاقه پرندگان هم آب بازی کردن زیر یک شیر آب که با سرعت و شدت بسیار کم جریان دارد، است و در نهایت استفاده کردن از خود دوش حمام نیز روشی دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید