چه توصیه ای واسه یه دانشجوی ترم اول دارین؟

درساتو تلمبار نکن همین…واقعا پزشکی سخته من دندون بودم کیفشو بردم ولی پزشکیا..

اگ سعی کنی از همون اول زرنگ باشی میتونی راحت زرنگ کلاس بشی سعی کن درساتو نزاری ی جااا بخونی همه جیزا ب هم ربط دارن سر کلاس تشریح لوس نباش نازم نکن رابطتو با پسرا ن خوب باشه ن بد معمولا بچه های پزشکی خیلی باهم جورن و اکیپ دارن 

خرید کتاب های پزشکی برای پزشکان، دانشجویان، محققان و … در برخی مواقع ممکن است، مشکل باشد. برخی از کتاب های پزشکی کمیاب هستند و برای یافتن آن ها باید ساعت ها دنبال آن ها بگردیم.

کتب پزشکی کمیاب معمولا به صورت نسخه های اورجینال و به زبان اصلی است. خرید کتاب پزشکی اورجینال از سایت های ایرانی (نظیر ایبوک رالی) همیشه بدون مشکل انجام می شود، حتی برخی از این سایت ها نسخه های الکترونیکی کتاب های پزشکی را به صورت رایگان در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. اما در مورد برخی از کتاب های پزشکی وضعیت متفاوت است.

این کتاب ها به دلیل آنکه به صورت نسخه های اورجینال و نوشته شده توسط نویسندگان غیر ایرانی هستند، برخی از این ناشران و نویسندگان اجازه فروش آن ها را به سایت های دیگر نمی دهند. این کتاب ها معمولا در سایت های خارجی به فروش می رسند.

نحوه خرید کتاب پزشکی از سایت های غیر ایرانی

این موضوع ممکن است برای کاربران ایرانی کمی مشکل باشد. کاربران ایرانی معمولا نمی توانند خرید از سایت های خارجی را انجام دهند، چرا که باید حتما دارای حساب بانکی بین المللی باشند. اگر وارد سایت های ایرانی به عنوان مثال سایت آمازون شوید. متوجه این موضوع خواهید شد.
با پیدا کردن نسخه الکترونیکی کتاب پزشکی مورد نظرتان و انتخاب گزینه پرداخت، وارد صفحه پرداخت می شوید که با کارت های بانکی معمولی قابل اجرا نیست.

دانلود کتاب پزشکی از کتاب روز به صورت رایگان

این موضوع حقیقت دارد! بسیاری از کتاب های پزشکی که به صورت نسخه های الکترونیک در سایت ایران پیپر در دسترس هستند، نیازی به پرداخت هزینه ندارد. حتی نسخه های کمیاب…

ایران پپیر، آرشیوی 6 میلیونی از کتب اورجینال را در خود نگهداری می کند. این کتاب ها در موضوعات مختلف بوده و در دسترس شما هستند. کافی است سری به این سایت کتاب روز بزنید و با وارد کردن کتاب مورد نظرتان آن را دریافت کنید.

کتاب های رایگان مربوط به نیمی از کتاب هایی است که در سایت ایران پیپر موجود هستند. برای دست یافتن به آرشیو کتاب های رایگان ایران پیپر باید نام کتاب مورد نظرتان را در قسمت مربوط به جست و جو وارد کنید. در این بخش منویی نیز وجود دارد که می توانید، با انتخاب آن به کتاب های رایگان دست پیدا کنید.

خرید کتاب های پزشکی با کمترین قیمت

بخش دیگری از کتاب ها، مربوط به کتاب های پزشکی پولی است. این کتاب ها را نیز با جست و جو کردن در همان بخش پیدا می کنید. البته کتاب های پولی را می توانید با انتخاب سایر کتاب ها پیدا کنید. در این موقع لیستی از کتاب های مربوط به عبارت درخواستی شما پدیدار می شود. با انتخاب کتاب و اضافه کردن به سبد خرید، می توانید آن را خریداری کنید.

پزشکی

پزشکی از جمله رشته‌های مورد علاقه‌ی خیلی از داوطلبان کنکور است. برای پزشک شدن باید حتما در دبیرستان رشته‌ی زیست شناسی بخوانید و دیپلم تجربی داشته باشید. بر همه‌ی علاقه‌مندان به این رشته کاملا واضح و روشن است که برای رسیدن به موفقیت باید کتاب‌های قطور زیادی را مطالعه کنند. در کنار این‌ها باید با مطالعه‌ی مقالات به‌روز خود را از علم تازه‌ي دنیا هم آگاه بسازند. برای همین راه دشواری را درپیش خواهند داشت. کتاب‌ها سالیان زیادی است که به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رشته‌ی پزشکی، دروس علوم پایه‌ی پزشکی و دروس تخصصی هم این امر وجود دارد که کتاب‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سالیانی زیادی است تدریس می‌شوند.

کتاب‌های پزشکی

رشته‌ی پزشکی از جمله رشته‌هایی است که زیرشا خه و گرایش‌های متعددی مانند دندانپزشکی، قلب و عروق، مغز و اعصاب و … دارد. تمامی دانشجویان پزشکی باید در ترم اول پزشکی و دروس علوم پایه پزشکی را بگذرانند. در سال‌های اول با مفاهیم عمومی پزشکی اشنا می‌شوند تا بعد از آن بتوانند با دیدگاهی درست، انتخاب گرایش آگاهانه‌ای داشته باشند. این دانشجویان بعد از قبولی در آزمون علوم پایه می‌توانند به فکر گرایش و دروس تخصصی باشند. 

دروس پزشکی

برای یک پزشک خوب شدن باید ابتدا دروسی مانند جنین‌شناسی، انگل‌شناسی،‌آناتومی بدن، دروس مربوط به بیماری اعصاب و روان، بیماری‌های عفونی و …. بخوانید. در این این صورت شما بعد از ۷ سال به یک پزشک عمومی تبدیل خواهید شد. در این مرحله است که شما می‌توانید انتخاب کنید در کدام رشته‌ی تخصصی، متخصص شوید.

فقط با دیپلم تجربی می‌توان پزشک شد؟

در جواب این پرسش باید بگوییم بله. اما اگر علاقه‌مندی شما میان رشته‌ای است، یعنی هم به علوم پایه‌ای مانند فیزیک علاقه دارید و هم به دروس پزشکی و البته کار کردن در این مدل محیط‌ها، شما می‌توانید در رشته‌هایی چون پرتو پزشکی، فیزیک پزشکی، رادیولوژی و بهداشت محیط تحصیل کنید.

لیست کتاب‌های پزشکی

کتاب های ترم اول پزشکی در ادامه قصد داریم لیست برخی از بهترین کتاب‌های پزشکی را که می‌توانید به راحتی از فیدیبو و به‌صورت pdf تهیه کنید را بیاوری. کتاب‌هایی چون کتاب انگل شناسی، کتاب میکروب شناسی، اطلس آناتومی نتر، کتاب بافت شناسی جان کوئیرا، فیزیولوژی پزشکی گایتون، کتاب آسیب شناسی رابینز، آناتومی انسان، بیماری‌های پوست و مو، طب اورژانس، راهنمای بیهوشی،اسکولیوز، بیماری‌های غدد و متابولیسم هاریسون فارماکولوژی و کتاب جامع اصطلاحات پزشکی که هر پزشکی باید آن را تهیه کرده و اشراف کافی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید